pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Wlk. Brytania: drastyczny spadek sprzedaży luksusowych nieruchomości

KUP LICENCJĘ
Tadeusz Stasiuk
Pin It email print

Liczba sprzedanych domów w Wielkiej Brytanii o wartości przekraczającej 10 mln funtów (12 mln USD) drastycznie spadła w okresie letnim, donosi Reuters.

 

Notowania

funt, dolar

Jak wynika z danych zaprezentowanych przez London Central Portfolio, sprzedaż w ujęciu rocznym obniżyła się aż o 86 proc. Zaszkodziło jej przede wszystkim podniesienie podatku od nieruchomości oraz wynik głosowania Brytyjczyków w referendum ws. brexitu. 

W analizowanym okresie trzech miesięcy do końca sierpnia właściciela zmieniło zaledwie pięć nieruchomości w dwucyfrowej cenie milionowej. W analogicznym okresie 2015 r. takich sfinalizowanych transakcji było 35.

Największą wartość, sięgającą 25,5 mln funtów miała transakcja sprzedaży domu w Belgravii, w jednej z najbardziej luksusowych dzielnic Londynu. Choć kwota wydaje się zawrotna, jednak średnia cena sprzedaży luksusowych domów w stolicy Wielkiej Brytanii spadła o 25 proc. do 16,3 mln GBP.

LCP ostrzega, że załamanie w sprzedaży najbardziej luksusowych nieruchomości, przede wszystkim w stolicy, może kosztować rząd przynajmniej 45 mln GBP w utraconych podatkach. 

Przed brytyjskim rządem stoi trudne zadanie wynegocjowania warunków brexitu w obliczu spowolnienia w gospodarce. Powinien z ostrożnością rozważyć swoją strategię w zakresie opodatkowania nieruchomości mieszkalnych, aby upewnić się, że spełnia swoje cele odnośnie oczekiwanych przychodów – ocenia Naomi Heaton, dyrektor generalna LCP.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

1 Komentarze

abx 2016-10-18

Putin już namawia Rosjan do powrotu więc kto ma kupować ? Mam nadzieje że Brexit wyjdzie Angolom bokiem i oby ich słono kosztował. Widać wyraźnie że Farage to człowiek Putina. Anglicy zaczynają płacić za swoją głupotę

Wiadomości dnia na Nieruchomosci.pb.pl


News

Wyrok na pośredników kredytowych w 27...

W największym skrócie...
News

Szlifowanie reputacji grubym heblem

 
News

Rząd milczy w sprawie renty dożywotniej

Kancelaria Prezydenta RP,...
News

Nadchodzi inflacja

W czwartek GUS podał najnowsze dane na temat...
News

Biznes, biznes ponad wszystko

W działalności biznesowej...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Prąd będzie bardziej polski, tylko ludzi żal

Polska załoga Engie i EDF...
News

Decydujący okres dla GPW

Tym razem nie chodzi o notowania akcji, kondycję...
Najlepsze blogi o biznesie

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu