pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Marki sprzedają nieruchomości

KUP LICENCJĘ
MAS
Pin It email print

Podwarszawski ratusz wystawił na sprzedaż trzy działki przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową.

 

Niedawno serwis Money.pl określił Marki mianem „potęgi budowlanej”. Na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego serwis internetowy policzył, że w ubiegłym roku w sąsiadującym z Warszawą mieście powstało 28 mieszkań w przeliczeniu na 1tys. mieszkańców.  To najwyższy odczyt tego wskaźnika w Polsce.
- Budowa obwodnicy, która w przyszłym roku odblokuje miasto, stworzenie systemu kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, rozpoczęte w tej kadencji inwestycje drogowe i edukacyjne sprawiają, że nasze miasto staje się magnesem dla inwestorów oraz przyciąga nowych mieszkańców – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.
Władze Marek, liczących obecnie 29,5 tys. mieszkańców, zdecydowały się sprzedać trzy nieruchomości przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową. Miasto szuka m.in. inwestorów na grunt o powierzchni 561 mkw. przy ul. Jasińskiego. Cena wywoławcza to 140 600 zł brutto. Plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza realizację zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej we wszystkich formach: wolnostojącej, szeregowej lub bliźniaczej oraz zabudowy usługowej.
Chętni poszukiwani są także na działkę o powierzchni 2169 mkw. przy ul. Żbika. Cena wywoławcza 620 000 zł brutto. Przeznaczenie podstawowe to zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna lub zabudowa biurowo-administracyjna z usługami w parterach budynków; przeznaczenie uzupełniające: zabudowa jednorodzinna we wszystkich formach.
Ostatni grunt przeznaczony na sprzedaż ma 2299 mkw. i mieści się przy skrzyżowaniu ulic Saturna i Marsa. Jego cena wywoławcza to 560 tys. zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na Nieruchomosci.pb.pl


News

Wyrok na pośredników kredytowych w 27...

W największym skrócie...
News

Szlifowanie reputacji grubym heblem

 
News

Rząd milczy w sprawie renty dożywotniej

Kancelaria Prezydenta RP,...
News

Nadchodzi inflacja

W czwartek GUS podał najnowsze dane na temat...
News

Biznes, biznes ponad wszystko

W działalności biznesowej...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Prąd będzie bardziej polski, tylko ludzi żal

Polska załoga Engie i EDF...
News

Decydujący okres dla GPW

Tym razem nie chodzi o notowania akcji, kondycję...
Najlepsze blogi o biznesie

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu